ROK 2019 - Centrum sociálnych služieb Kežmarok

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

PODUJATIA
Druhý PLES KLIENTOV CSS KEŽMAROK

Po úspešnom 1. ročníku plesu pre klientov v minulom roku sa naše Centrum sociálnych služieb v Kežmarku rozhodlo, že bude v tejto vydarenej akcii pokračovať. Termín plesu sme stanovili na 15. február a konal sa v Reštaurácii SEVERKA v Kežmarku. Zúčastnili sa ho klienti a ich rodičia z prevádzky DSS Pod lesom 6 v Kežmarku a z DSS v Ľubici.  Naši klienti sa na ples veľmi poctivo pripravovali, trénovali tanec, scénku z rozprávky „Dlhý, Široký a Bystrozraký“ a tiež pesničku a báseň. Veľmi im záležalo na tom, aby sa program, s ktorým chceli prekvapiť svojich najbližších vydaril  a aby ho prítomní ocenili silným potleskom. To sa aj stalo, boli úžasní tak v tancoch ako aj v rozprávke, prednese a piesni. Rodičia a prítomní hostia boli milo prekvapení  a objavila sa aj nejaká slzička od dojatia...
Prijímatelia tiež venovali pozornosť  výberu svojich plesových šiat a oblekov, dievčatá sa zmenili na „dámy“ a z chlapcov sa stali „gentlemani“. Veľmi im to všetkým pristalo a po programe sa všetci veľmi dobre zabávali. Do tanca nám hrala hudobná skupina „ Škuláňovci“ a program spestrili aj „sestry Uhlárové“, ktoré sa postarali o dobrú zábavu a náladu počas večera.
Program spestrilo aj losovanie tomboly, ktorú vyhrávali všetci prítomní prijímatelia a myslíme si, že všetky ceny boli bohaté a pestré a každá výhra určite potešila.
Zábava bola výborná, klienti aj ich najbližší sa veľmi dobre bavili, tancovali a viedli družné rozhovory. Myslíme si, že aj v ďalšom roku budeme v tejto tradícii pokračovať a pripravíme 3.ročník Plesu pre klientov CSS Kežmarok.
 
SPIEVAME PRE RADOSŤ 5
 
V Centre sociálnych služieb Kežmarok, Pod lesom 6 sa 3. mája 2019 konalo už piate kolo speváckej súťaže pre prijímateľov sociálnych služieb „Spievame pre radosť 5.

Prijímatelia sa na súťaž veľmi tešili a svedomito pripravovali. Súťažilo 11 klientov s pesničkami rôznych žánrov. Výkony hodnotila trojčlenná porota, ktorá prideľovala jednotlivým párom zaslúžené body.

Prvé miesto si napokon „vyspievali“ a rozdelili Katarínka G. a Justínka Č.. Na tretej priečke skončila Simonka N. Výhercovia boli ocenení sladkými a vecnými darčekmi, ktoré si prevzali od p. riaditeľky CSS Kežmarok – Mgr. Daniely Pichnarčíkovej. Sladkú odmenu si zaslúžili všetci účastníci súťaže aj všetci prítomní klienti za snahu, odvahu, dobrú náladu, skvelé povzbudzovanie a vytvorenie príjemnej atmosféry... Tešíme sa na ďalšie kolo.
 
Návšteva klauna v Centre...
Dňa 24. júna 2019 nás znovu navštívil Klaun Adyno z Trenčianskej nadácie Fondu Dr. Klauna v našom zariadení s predstavením „Klaun hudobníkom“.

Predstavenie bolo veľmi zábavné, pútavé, veselé, naši klienti aj zamestnanci boli interaktívne zapájaní do deja, čo sa im veľmi páčilo, že boli súčasťou predstavenia.

Predstavenia sa zúčastnili PSS z ambulantnej formy aj z DSS Ľubica.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu sľúbenú návštevu na jeseň...
Športový deň v areáli kaštieľa Strážky
V stredu 3.7.2019 sme si zorganizovali športové dopoludnie v areáli kaštieľa Strážky.

Po rannom zbiehaní sa, sme sa autami presunuli do záhrady kaštieľa v Strážkach. Spolu s nami sa športového dňa zúčastnili aj niektorí rodičia klientov CSSKK. Zasúťažili sme si v tenise s penovými pálkami a balónmi, zmerali sme si sily v štafete na kolesách, štafete chodiacich. Odmenou nám bol pobyt na čerstvom vzduchu, pokochanie sa sochami umelcov, chutná desiata a zmrzlina.

Celí unavení, no nadšení z aktivít, sme sa o 13.00 vrátili do CSS KK, kde nás teta kuchárka čakala s chutným obedom.
           
Tešíme sa na ďalšie takéto akcie počas leta....
 
  TARIN reklamná agentúra tvorba webstránok
Copyright 2016. All rights reserved.

TARIN - tvorba webstránok
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky